Bugün ne öğrenmek istediğinizi bulun

role göre
beceriye göre

Her ihtiyaca uygun online uygulama geliştirme kursunu burada bulabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz rolleri seçin

"Sizin için seçtiklerimiz" bölümünde, şu anda seçili rollerle ilgili kurs yok. Bazı rollerin seçimini kaldırmayı deneyin.

Daha fazla göster
Tüm seçimleri temizle

Her ihtiyaca uygun online uygulama geliştirme kursunu burada bulabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz becerileri seçin

"Sizin için seçtiklerimiz" bölümünde, şu anda seçili becerilerle ilgili kurs yok. Bazı becerilerin seçimini kaldırmayı deneyin.

Daha fazla göster
Tüm seçimleri temizle

Sizin için seçtiklerimiz

Daha fazla göster

Sizin için seçtiklerimiz

Daha fazla göster

Öğrenme yolculuğunuza buradan başlayın

SSS

Başlarken

Google Play Akademisi nedir?

Google Play Akademisi; geliştiriciler, iş insanları ve Google Play uygulama ile oyunlarının pazarlamacıları için ücretsizdir. Play Akademisi, yeni ve gelecek vadeden uygulama geliştiriciler için fırsatlar sunar, başarılı bir uygulama veya oyun işi kurma konusunda bilgi ve en iyi uygulamaları paylaşır. Ayrıca geliştiricilerin, araçlarımızdaki değişikliklerden haberdar olmasını sağlar.

Play Akademisi'ni nasıl kullanırım?

Google Play Akademisi, başarılı bir uygulama veya oyun işi kurmanıza yardımcı olacak 100'den fazla kursun bulunduğu bir online eğitim platformudur. Kurslar, 10 dakikadan kısa sürede tamamlanacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca Tasarım, Lansman ve Büyüme gibi tipik uygulama ve oyun "geliştirme adımları"na göre kategoriler halinde düzenlenmiştir.

İlk uygulamamı veya oyunumu nasıl kullanıma sunarım?

Google Play Akademisi'nin kurslarında başarılı bir uygulama veya oyun işi kurmanıza yardımcı olacak bilgiler ve en iyi uygulamalar vardır. Google Play Console, Android uygulamanızı veya oyununuzu Google Play'de yönetmek, hazırlamak ve dağıtmak için kullanacağınız araçtır.

Kurslar hangi dillerde mevcut?

Kurslar, Google Hesabı olan herkese 10 farklı dilde sunulmaktadır. Şu anda desteklediğimiz diller: Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Japonca, Korece, İspanyolca (Latin Amerika), Portekizce (Brezilya), Rusça, Türkçe, Endonezyaca.

Google Play Akademisi'nin maliyeti nedir?

Google Play Akademisi, tamamen ücretsizdir.

Destek ve hesap yönetimi

Belirli kursları nasıl bulurum?

İlk olarak Google Play Akademisi'nde Oturum açın. Eğitim "kategorileri" (Tasarım, Hazırlık, Lansman vb.) altındaki içerikleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca tüm "Kurs Kataloğu"na göz atabilirsiniz.

Kurs içeriğini indirebilir miyim?

Google Play Akademisi'ndeki tüm içerikler yalnızca online eğitim platformunda mevcuttur. Kurs açılış sayfasındaki "Paylaş" bağlantısını tıklayarak kursları dostlarınız veya iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Hangi cihazlar ve tarayıcılar destekleniyor?

Google Play Akademisi, mevcut tüm web tarayıcılarında çalışır ve çoğu mobil cihazdan erişilebilir.

Hesabımı nasıl silerim?

Aramızdan ayrıldığınız için üzgünüz. Hesabınızı silmek için lütfen Google Play Akademisi'ndeki profilinize gidip sayfanın altındaki "Hesabı sil" bağlantısını tıklayın. Ardından, hesabınızın silinmesi için iki kez onayınız istenir. Bu işlem kalıcıdır ve geri alınamaz. Google Play Akademisi Hesabınızı sildiğinizde Google Hesabınızın otomatik olarak silinmeyeceğini unutmayın.

Saat dilimini nereden güncelleyebilirim?

Google Play Akademisi, varsayılan olarak UTC saat dilimine ayarlıdır. Saat diliminizi, Google Play Akademisi profilinizden güncelleyebilirsiniz. Güncelleme işlemi için profilinize gidip "Profili Düzenle"yi tıkladıktan sonra açılır menüden saat diliminizi seçin.