Play Politikası ile ilgili öğrenme rotaları

Daha fazla göster

Play Politikası ile ilgili SSS

Başlarken

Bu kurslarda, gizlilik haklarına saygılı uygulamalar geliştirmek için bilmem gereken tüm bilgiler sağlanıyor mu?

Evet, bu kurslar, kullanıcıları nasıl güvende hissettireceğinizi, uygulamanızı nasıl değerlendireceğinizi, aynı özelliği veya işlevi sunmak için gizlilik haklarına saygılı alternatifleri nasıl kullanacağınızı ve diğer konuları anlamanıza yardımcı olur.

Google Play politikalarına uymaya yardımcı olan en iyi uygulamalar var mı?

Evet, Google Play politikalarına uymaya yardımcı olan en iyi uygulamalar var. Bu ipuçlarında olası her durum ele alınmamaktadır. Yeni geliştiricilerde sıkça gördüğümüz yaygın temalara dayanan bu ipuçları ileride değişebilir. Bunlarla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Google Play mağaza girişi politikalarına uyma kursuna göz atın.

Politika değişikliklerinden nasıl haberdar olabilirim?

Politika değişikliklerinden haberdar olmanın en iyi yolu iletişim e-posta adresinizi güncel tutmaktır. Bir politikada değişiklik yapıldığında veya yeni bir politika oluşturulduğunda, politikayla ilgili özet bilgilerin ve daha fazla bilgi edinebileceğiniz bağlantıların bulunduğu bir e-posta alırsınız.

Politika ihlali bildirimi aldım. Bu kursun hangi bölümünü incelemeliyim?

Politika ihlali bildirimi aldıysanız yapmanız gerekenler hakkında bilgi edinmek için Google Play politikaları ve bir uygulamanın yaşam döngüsü ve Google Play'de politika ihlalini ele alma kurslarına göz atabilirsiniz.

Uygulamaların içeriğiyle ilgili kısıtlamalar var mı?

Evet, yüksek kaliteli uygulamalar içeren güvenilir bir kaynak olan Google Play'in güvenliğini ve bütünlüğünü korumak için içerik kısıtlamaları uygulanır. Daha fazla bilgi edinmek için Kısıtlanmış İçerik Play Politikası Videosu kursuna göz atın.

Uygulamadan para kazanma stratejileriyle ilgili politikalar var mı?

Evet. Kullanıcılarınızın uygulama veya oyununuzda en iyi deneyimi yaşamalarını sağlamak için bu politikalar yürürlüktedir. Uygulamadan para kazanma stratejileriyle ilgili politikalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Para Kazanma ve Reklamlar Play Politikası Videosu kursuna göz atın.

Google Play politikalarının telif hakkı ihlali hakkında nereden bilgi edinebilirim?

Telif hakkı ve ticari marka ile ilgili bilgileri "Fikri Mülkiyete Giriş" kursunda bulabilirsiniz. Bu kursa Google Play politikaları hakkında daha fazla bilgi edinme rotasından ulaşabilirsiniz.

Google Play Console hakkında bilgi veren kurslar var mı?

Evet. Google Play Console özellikleri ve yeni güncellemeler hakkında bilgi edinmek için Play Console özellikleri kursuna göz atabilirsiniz.

Google Play Geliştirici hesabı nedir? Bu konu hakkında nereden bilgi edinebilirim?

Google Play'de uygulama yayınlayabilmeniz için Google Play geliştirici hesabınızın olması gerekir. Google Play Geliştirici hesabı oluşturmayı, Play Console'da bildirimleri ve bilgileri yönetmeyi ve hesabınızı güvende tutmayı Google Play geliştirici hesabı ile ilgili temel bilgiler kursunda öğrenebilirsiniz.

Google Play Console'daki Metrikler sayfasından neleri takip edebilirim?

Play Console metrik sayfalarını kullanarak kullanıcı ve cihaza göre temel yükleme ve kaldırma metriklerini belirleyebilir, zamanla gerçekleşen değişimi gösterebilir, uygulamanızın iş performansı için değerli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu bilgiler hem teknik açıdan hem de iş açısından daha iyi kararlar vermenize ve Play'de başarıya ulaşmanıza yardımcı olabilir. Daha fazla bilgi edinmek için Yüklemeleri, kaldırma işlemlerini, trendleri ve etkileşimi Play Console istatistikleriyle takip etme kursuna göz atın.

Uygulama imzalama nedir?

Her uygulama sürümü aynı gizli şifreleme anahtarıyla dijital olarak imzalanır. Bir Android cihaz uygulama güncellemesi aldığında, uygulama güncellenmeden önce platform tarafından dijital imza ile uygulamanın cihazda yüklü sürümünün eşleşip eşleşmediği kontrol edilir. Bu işlem, yüklenmiş bir uygulamanın yalnızca orijinal sağlayıcısı tarafından güncellenebilmesini sağlayarak kullanıcıların korunmasına yardımcı olur. Daha fazla bilgi edinmek için Google Play'den Uygulama İmzalama'yı anlama kursuna göz atın.

Sürüm yönetimi nedir?

Google Play Console'daki sürüm yönetimi, uygulamanızın sürümlerini test etmek, kullanıma sunmak ve izlemek için kullanabileceğiniz araçlar sağlar. Fikirlerinizi güvenilir kullanıcılardan oluşan küçük bir grupla test edebilir, gerçek kullanıcı verilerine dayanarak kaliteyi artırabilir, zamanlama, hız ve hedeflenen cihazları belirleyerek sürümleri esnek bir şekilde kullanıma sunabilir ve her sürümün performansını izleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Sürüm yönetimine giriş kursuna göz atın.

Google Play Console üzerinden sürümleri nasıl kullanıma sunabilir ve uygulama yayınlayabilirim?

Play Console'da uygulama oluşturduktan sonraki adım sürüm oluşturmak ve kullanıma sunmaktır. Uygulamanızı test etme ve yayınlama adımları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sürümü kullanıma sunma ve uygulama yayınlama kursuna göz atın.

Bir uygulamayı güncellemenin doğru yolu nedir?

Bu konu hakkında bilgi edinmek için Uygulamanızı güncelleyin kursuna göz atabilirsiniz. Bu kursta; APK dosyanızı yapılandırma, dosyayı Play Console'a yükleme, sürüm ayarlarını oluşturup değiştirme ve sürümü doğru kanala yayınlama süreci baştan sona anlatılmaktadır.

Google Play Console kurslarında, uygulama test etme ile ilgili ne öğrenebilirim?

Google Play Console, uygulamamın büyümesini anlamama nasıl yardımcı olur?

Play Console özelliklerinin "Büyüme" bölümünde, Play Console'u kullanarak Mağaza girişinizi çevirme ve yerelleştirme, Google Play mağaza girişi politikalarına uyma, Google Play mağaza girişi oluşturma ve Denemeleri kullanarak mağaza girişinizi optimize etme konularında bilgi edinebilirsiniz.

Puanlar ve yorumlar hakkında ne öğrenebilirim?

Google Play Console Özellikleri kurslarında, Uygulamanızı daha iyi hale getirmek için kullanıcı geri bildiriminden yararlanma ve uygulamanızın performansını artırmak için Uygulamanızın kullanıcılarını destekleme konularının önemi anlatılmaktadır.

Android Vitals nedir? Bu konu hakkında nereden bilgi edinebilirim?

Android vitals, uygulamanızın kalite ve performansını artırmanıza yardımcı olmak için uygulama performansının teknik yönleri hakkında bilgi verebilir. Android vitals'a giriş ve Android vitals'ta gezinme hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google Play Console özellikleri kurslarının altındaki "Android Vitals" bölümüne göz atabilirsiniz.

Google Play Console'u kullanarak para kazanma seçeneklerini yapılandırabilir miyim?

Evet, Abonelik oluşturma, Yönetilen ürün oluşturma, Uygulamanızın fiyatını yönetme, siparişleri yönetme, Siparişleri görüntüleme ve geri ödemelerini yapma ve Gelirinizi değerlendirme konularında bilgi edinmek için Google Play Console özellikleri kurslarının altındaki "Para kazanma" bölümüne göz atabilirsiniz.

404

Mevcut bilgilere uyan bir öğrenme rotası bulunamadı.

Lütfen şuraya bakın: Tüm kursları keşfedin