Hazırlık ile ilgili öğrenme rotaları

Daha fazla göster

Hazırlık ile ilgili SSS

Başlarken

Hazırlık kategorisinde uygulama yayınlamanın hangi yönlerine yer verilir?

Hazırlık kategorisinde geri bildirim için uygulamanızı kullanıcılarla nasıl test edebileceğinizi, mükemmel bir mağaza girişi tasarlamayı ve uygulamanız ya da oyununuz için sorunsuz ve başarılı bir lansman planlamaya yönelik en iyi uygulamaları öğrenebilirsiniz.

Uygulama yükleme sayısını artırmaya yardımcı olan etkenler nelerdir?

Mükemmel bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya yönelik en iyi uygulamaları değerlendirmek, mağaza girişi politikalarına uymak, özel mağaza girişleri ve çeviriler hazırlamak ve mağaza girişi denemelerini kullanmak, uygulama yükleme sayısını artırmanıza yardımcı olabilecek etkenler arasındadır. Daha fazla bilgi edinmek için Google Play mağaza girişiniz için en iyi uygulamalar kursunu inceleyin.

Mağaza girişi denemeleri nedir ve uygulamamın ya da oyunumun büyümesine nasıl katkı sağlar?

Mağaza girişinizin kullanıcıların çoğuna hitap etmesini sağlayacak ideal grafik ve metin kombinasyonunu bulmak zor olabilir. Google Play Console'un özelliklerinden biri olan Mağaza girişi denemeleri, toplam yükleme sayınıza en çok katkı sağlayan mağaza girişi varyantını belirlemenize yardımcı olur. Denemeleri kullanarak mağaza girişinizi nasıl optimize edebileceğinizi Mağaza girişinizi denemelerle optimize etme kursunda öğrenebilirsiniz.

Mağaza girişi için ekran görüntüleri ne kadar önemlidir?

Ekran görüntüleri arama sonuçlarında, kategorilerde ve öne çıkan uygulama listelerinde uygulamanızın dikkat çekmesine yardımcı olur. Ayrıca uygulamanızın özellikleri, görünümü, tarzı ve deneyimi hakkında potansiyel kullanıcılara fikir vererek uygulamanızı yükleyip yüklememe konusundaki kararlarını etkiler. Ekran görüntüleriyle ilgili önerilen en iyi uygulamalar hakkında bilgi edinmek için Uygulamanızın veya oyununuzun hikayesini ekran görüntüleriyle anlatma/a> kursunu inceleyin.

Uygulama simgeleri uygulamanın performansını nasıl etkileyebilir?

Uygulama simgesi Google Play'de mağaza girişiniz, arama sonuçları ve üst sıralar dahil olmak üzere çeşitli yerlerde kullanılır. Uygulama simgeleri potansiyel kullanıcıların gördüğü ilk görsellerden biri olduğundan dengeli ve göze hitap eden bir uygulama simgesi, kullanıcıların ilgisini çekmek açısından çok yararlı olabilir. Uygulama simgesi tasarımıyla ilgili en iyi uygulamaları öğrenmek için Uygulamanız veya oyununuz için simge seçme kursunu inceleyin.

Uygulamam veya oyunum için en iyi açıklamayı nasıl yazabilirim?

Uygulamanızın işlevlerini ve kullanıcılara sağladığı değeri pazarlayabileceğiniz en iyi yer uygulama açıklamasıdır. Daha fazla kullanıcıyı uygulama veya oyununuzu yüklemeye ikna edebilmek için özlü ve ilgi çekici bir açıklama yazın. Etkili bir açıklama yazmaya yönelik en iyi uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Uygulamanızın veya oyununuzun açıklamasıyla potansiyel kullanıcıların ilgisini çekme kursunu inceleyin.

Google Play Geliştirici hesabı kimler için gereklidir?

Google Play'de uygulama ve oyun yayınlamak isteyen herkesin Google Play Geliştirici hesabı olmalıdır.

404

Mevcut bilgilere uyan bir öğrenme rotası bulunamadı.

Lütfen şuraya bakın: Tüm kursları keşfedin