Para kazanma ile ilgili öğrenme rotaları

Daha fazla göster

Para kazanma ile ilgili SSS

Başlarken

Uygulama veya oyunumdan nasıl para kazanacağımı bu kurslardan öğrenebilir miyim?

Evet. Para kazanma kurslarında, Google Play'in sunduğu para kazanma seçenekleri, vergi şartları ve para kazanmayla ilgili politikalar hakkındaki temel bilgileri ve en iyi uygulamaları öğrenirsiniz.

Bu kategoride, uygulamadan para kazanma seçeneklerini yapılandırmayla ilgili kurslar da var mı?

Evet. Google Play'in para kazanma seçenekleriyle ilgili temel bilgiler ve en iyi uygulamalar için Para kazanma seçeneklerini yapılandırma ve yönetme kursuna göz atabilirsiniz.

Bu kurslardan Google Play Ödeme Politikası'nı tüm ayrıntılarıyla öğrenebilecek miyim?

Hayır. Bu kurslar, politikaya nasıl uyacağınızı ve ihlallerin meydana gelebileceği bazı yaygın alanları nasıl tanıyacağınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olmayı amaçlayan bağlama dayalı birer destektir. Bu kursların, Google Play Geliştirici Politika Merkezi'ndeki politikaların kapsamlı bir görünümünü sunması amaçlanmamıştır.

Geri ödemelerin işleyiş şekli nedir?

Geri ödeme politikaları, satın alınan öğeye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, kullanıcılar ücretli bir uygulamayı satın aldıktan kısa süre sonra kaldırırlarsa otomatik olarak geri ödeme alabilirler. Ancak uygulamayı yeniden yüklemeye karar verirlerse tekrar satın almaları gerekir. Bu durumda, ilgili satın alma işlemi için geri ödeme alma hakları olmaz. Geri ödeme politikalarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için Siparişleri görüntüleme ve geri ödemelerini yapma kursuna göz atın.

Ödemeleri ne sıklıkta alacağım?

Belirli bir ayın ilk gününden son gününe kadarki zaman içinde işlenen, ücreti iade edilen veya ters ibraz uygulanan tüm siparişler, bir sonraki ayın 15'i civarında ödenir. Bankanızın ödemeyi hesabınıza yatırması birkaç gün sürebilir. Google hafta sonlarında veya bankaların tatillerinde para yatırma işlemi başlatmaz. Örneğin, bir sipariş için perşembe, cuma veya cumartesi günü işlem yaparsanız ödemeniz pazartesi yapılır. Pazartesi günü banka tatilse işleminiz salı günü başlatılır.

Uygulamamın finansal verilerini nerede bulabilirim?

Raporu bilgisayarınızda görüntülemek için Finansal raporlara genel bakış sayfasına (Para kazanma > Finansal raporlar > Genel bakış) gidin. Raporu Play Console uygulamasında görüntülemek için bir uygulama seçip "Gelir" kartına dokunun.

Uygulamamın finansal verileri kapsamında neleri takip edebilirim?

Satışlarınızın, yönetilen ürünlerinizin ve aboneliklerinizin zaman içinde nasıl performans gösterdiğini anlamak için Play Console'u kullanarak uygulamanızın finansal verilerini inceleyebilirsiniz. Gelir verileri, satış tahminlerini (alıcılar tarafından ödenen vergi dahil tutarlar) esas alır.

"Oyun İşiyle İlgili Temel Bilgiler" kursunun oyunuma ne faydası olabilir?

Bir oyun geliştiricisi olarak gelirinizi maksimum düzeye çıkarmak için sahip olmanız gereken farklı araçları anlamanız önemlidir. Oyun İşiyle İlgili Temel Bilgiler kursları, oyun tasarımı aracılığıyla oyun içi ekonominizi nasıl görselleştireceğinizi ve izleyeceğinizi, oyuncu davranışlarıyla ilgili verilere dayalı bir anlayışı ve doğru fiyatlandırmayı öğrenmenizi sağlar. Bu kurs, oyununuzda en iyi gelir akışını belirlemeye ve oyununuzu kâr ederek büyütmenizi sağlayacak yeni seçenekler bulmaya olanak veren güçlü bir araç sunar.

Ana oyun döngüsü tasarımı nedir?

Ana oyun döngüsü, ilgi çekici mobil oyunlar geliştirmenin temel unsurlarından biridir. Hem iyi oyun tasarımı hem de ticari başarı açısından kritik öneme sahiptir. Farklı türlerdeki ana oyun döngüleri hakkında bilgi edinmek ve oyuncularınızın etkileşimini artırıp daha fazla para kazanmak için oyun döngülerini nasıl dönüştürüp katmanlar halinde ekleyebileceğinizi öğrenmek için "Ana oyun döngüsü tasarımıyla ilgili temel bilgiler" kursumuza katılın.

Oyun içi ekonomi öğeleri nelerdir?

Oyuncular, oyun içi ekonomisi olan bir mobil oyunla etkileşime girdiklerinde ücretli ve ücretsiz araçlar üzerinden para birimi gibi öğeleri kazanıp tüketirler. Bunlara oyun içi ekonomi öğeleri denir. Oyun içi ekonomi tasarımıyla ilgili temel bilgiler kursumuzda, katılımı oyuncunun ana oyun döngüsündeki para kazanma fırsatlarıyla ilişkilendirerek bu deneyimi nasıl planlayıp dengeleyeceğinizi öğrenirsiniz.

Tüketilebilir öğeler nelerdir?

Tüketilebilir öğeler, oyuncuların oyun sırasında en çok kullandığı ve/veya tükettiği oyun içi öğelerdir. Para birimi, Enerji ve Kaynaklar olmak üzere yaygın olarak kullanılan üç tür tüketilebilir öğe vardır. Bu öğeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Oyun içi ekonomi tasarımıyla ilgili temel bilgiler kursuna göz atın.

Mobil oyunlara özgü para kazanma modelleri nelerdir?

Farklı kitlelerin ücretli uygulamalar, uygulama içi satın almalar, abonelikler ve reklamlar ile ilgili farklı tercihleri vardır. Yaygın olarak kullanılan para kazanma modellerine ve bunların işleyişine bakalım.

Premium: Oyuncular baştan bir kez ödeme yaparlar.

Uygulama içi satın almalar (UİSA): Oyuncular oyunu ücretsiz olarak oynar ancak isterlerse aşamalı olarak ücret ödeyip deneyimlerini zenginleştirebilirler.

Abonelikler: Oyuncular her dönem bir kez ödeme yaparlar.

Reklamlar: Oyuncular reklam (ödüllü reklamlar gibi oyuncu tarafından başlatılan ya da oyuncu tarafından başlatılmayan reklamlar) görüntülerken zaman/dikkat vererek ödeme yaparlar.

Farklı fiyat uygulaması nedir ve geliri nasıl etkiler?

Farklı fiyat uygulaması, aynı öğenin farklı fiyatlardan satılmasını ifade eder. Burada amaç, öğeyi herkese ödeyebileceği en yüksek fiyat noktasından satmaktır. Farklı fiyat uygulamasının dereceleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Farklı fiyat uygulamasıyla oyun gelirinizi artırma kursuna göz atın.

404

Mevcut bilgilere uyan bir öğrenme rotası bulunamadı.

Lütfen şuraya bakın: Tüm kursları keşfedin