Etkileşim ile ilgili öğrenme rotaları

Daha fazla göster

Etkileşimle ilgili SSS

Başlarken

"Etkileşim" kurslarında ne tür stratejiler işleniyor?

Etkileşim kurslarımızda, kullanıcıların etkileşimini sürdürmeye yönelik en iyi uygulamaları ve uygulamaların yüklemesinin kaldırılmasına en çok yol açan nedenleri işleyeceğiz. Ayrıca olumsuz yorumları nasıl iyileştireceğinizi ve uygulamanızın teknik performansını nasıl analiz edeceğinizi öğreneceksiniz.

Etkileşim, uygulamamın performansına nasıl katkı sağlar?

Uygulama ile etkileşim, çeşitli iş modellerinde başarı getirebilir. Bu sayede örneğin, kullanıcı elde tutma oranı, abonelik yükseltmeleri, abonelik süreleri, reklam geliri, YBD ve KBOG gibi çeşitli metriklerde artış görebilirsiniz. Uygulama ile etkileşimin önemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sürdürülebilir uygulama etkileşimi için optimizasyon konusuna gidin.

Uygulama etkileşimi ile ilgili TPG'ler hangileridir?

Günlük etkin kullanıcı sayısı (GEKS), aylık etkin kullanıcı sayısı (AEKS), yeni kullanıcı sayısı, uygulamada geçirilen toplam süre, oturum uzunluğu veya sıklığı gibi metrikler, uygulama ile etkileşimi ilgilendiren TPG'ler arasında yer alabilir. Örnek olarak bu TPG'leri vermiş olsak da temel etkileşim modelinizi yansıtan etkileşim TPG'lerini izleyip optimize etmeniz önemlidir.

Uygulama ile etkileşim verilerini nereden görebilirim?

Firebase kullanıcı etkileşimi hakkında daha iyi analizler sağlayan mükemmel araçlar sunar:

- Firebase için Google Analytics'i uygulamanıza ekleyerek etkileşim ve elde tutma ile ilgili birçok kullanışlı veri elde edebilirsiniz.

- Analytics SDK'sını içeren uygulamalarda Firebase Predictions özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

- Firebase Predictions, makine öğreniminden yararlanarak kullanıcılarınızla ilgili değerli analizler sağlar. Örneğin, kullanıcıların uygulamayı kullanmayı bırakma veya uygulamanızda harcama yapma olasılıklarını tahmin ederek, gerekli adımları atmanıza imkan sağlar.

Uygulama etkileşiminin aşamaları nelerdir?

Uygulama ile etkileşimin çeşitli aşamaları arasında uygulamayı ilk kez kullananlar, yeni kullanıcı sayısında artış, uygulama içi kullanım, oturum sıklığı ve uygulamayı kullanmayı bırakma oranını düşürme yer alır. Her aşama hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sürdürülebilir uygulama etkileşimi için optimizasyon konusuna göz atın.

İlk kullanıcı deneyimi neden bu kadar önemlidir?

Kullanıcıların kafalarında net bir hedef olsa bile motive olmakta zorlanabilirler. Birçok uygulama daha ilk günden veya ilk kullanımdan sonra terk edilir. Bu nedenle, ilk kullanıcı deneyimini optimize ederek kullanıcılara uygulama deneyiminize dair net bir fikir verebilir ve uygulamanızla etkileşimi sürdürmelerini sağlayabilirsiniz.

Uygulama topluluğu nedir?

Adından anlaşıldığı üzere uygulama toplulukları, kullanıcıların güvenli ve anlamlı bir şekilde bağlantı kurmalarını sağlar. Anlamlı uygulama toplulukları oluşturarak kullanıcıların uygulamanıza dönme olasılığını artırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Anlamlı uygulama toplulukları oluşturma konusuna gidin.

Uygulamayla istemsiz etkileşim, uygulama yayıncıları açısından iyi değil midir?

Kullanıcılar bir uygulamada çok fazla zaman harcadıklarını fark ettiklerinde sert önlemler alıp uygulamaları tamamen silme eğilimindedir. Bu nedenle bildirim seçenekleri, kullanıcılara zaman tanıyan molalar ve uygulamada geçirilen zamanla ilgili bilgi sağlayarak kullanıcıların kendi istekleriyle etkileşimi sürdürmelerine yardım etmeniz önemlidir.

Kullanıcıların uygulamayı neden kaldırdığını anlamak mümkün müdür?

Evet. Uygulamayı kullanmayı bırakmadan önce kullanıcıların uygulamanızla etkileşimi değişir. Kullanıcı etkileşimindeki bu değişikliği tespit edip kullanıcının uygulamayı bırakması riskini önlemek amacıyla kullanabilirsiniz.

İyi bir elde tutma eğrisi nasıl olur?

Her uygulama benzersiz olup farklı amaçlara hizmet eder. Bu konuda bir endüstri standardı aramak yerine, şu anda elde tuttuğunuz kullanıcıların geçmişte nasıl davrandıklarını anlamanız iyi olur. Örneğin, kullanıcıların ayda birkaç kez satın alma işlemi gerçekleştirmesi, uygulamanızı her gün açması veya profillerini iki hafta içinde yapılandırması.

Uygulama kullanımını alışkanlığa dönüştürmeye yardımcı olan stratejiler var mı?

Kullanıcıların oyununuzla düzenli olarak etkileşimde bulunması, oyununuzun ömrünü uzatır. Etkileşim raporu, oyuncu davranışını analiz etmenize ve oyuncuların geri dönmesini sağlayacak iyileştirmeler yapmanıza yardımcı olabilir.

Farklı kullanıcı segmentleri için farklı elde tutma stratejileri kullanılabilir mi?

Evet. Aslında kullanıcı segmenti stratejisi, henüz elde tutulmayan kullanıcıları değerlendirip düzenlemenize ve doğru yola yönlendirmenize yardımcı olur. Ayrıca farklı kullanıcı gruplarını farklı dönemlere göre karşılaştırabilirsiniz. Bu, elde tutmayı etkileyen faktörleri inceleyip farklı kullanıcı gruplarında elde tutma oranını artıracak yollar tasarlamanıza yardımcı olur.

Her uygulamanın elde tutma metrikleri benzersiz midir?

Evet, kullanım şekli açısından her uygulama benzersiz olduğundan elde tutma metrikleri uygulamaya özeldir ve uygulamanızda belirli bir zaman dilimindeki kullanıcı davranışlarına odaklanmanız gerekir.

404

Mevcut bilgilere uyan bir öğrenme rotası bulunamadı.

Lütfen şuraya bakın: Tüm kursları keşfedin