Büyüme ile ilgili öğrenme rotaları

Daha fazla göster

Büyüme ile ilgili SSS

Başlarken

Google Play Akademisi'nin Büyüme kategorisinde ne öğrenebilirim?

Bu kategoride, uygulamanız için doğru kitleyi bulmayı, Mağaza Girişi sayfanızı iyileştirmeyi ve daha fazla kullanıcı edinmeyi öğrenebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Büyüme kurslarına göz atın.

Uygulama yükleme sayılarını artırmaya yardımcı olan etkenler nelerdir?

Mükemmel bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya yönelik en iyi uygulamaları izlemek, mağaza girişi politikalarına uymak, özel mağaza girişleri ve çeviriler hazırlamak ve mağaza girişi denemelerini kullanmak, uygulama yükleme sayısını artırmanıza yardımcı olabilecek etkenler arasındadır.

Ölçüm planı nedir?

Ölçüm planı; uygulama veya oyununuzda neyi ölçeceğinize, hangi araçları kullanacağınıza ve verilerinizi nasıl yorumlayacağınıza karar vermenize yardımcı olur.

Oyun yaşam döngüsünün aşamaları nelerdir?

Her oyun yaşam döngüsü genellikle lansman öncesi, lansman ve sürdürülebilir büyüme olmak üzere 3 aşamadan oluşur. Bir ölçüm planı oluşturmak ve her aşama için hedef belirlemek önemlidir. Her aşamadaki ortak hedeflerle ilgili örnekleri görmek için Oyun İşiyle İlgili Temel Bilgiler kursuna göz atabilirsiniz.

Uygulama analizi ve raporlama da bu kurslarda işleniyor mu?

Evet. Google Analytics'te oyun raporlarını ayarlama kursunda; Google Analytics'in işleyiş şekli ve oyununuza faydaları, veri toplama ve raporlama için bir Uygulama + Web mülkü kurma, ayrıca diğer Google ürünlerini bağlama ve bunun avantajlarını öğrenme konuları işlenir.

Google Play Console nedir ve trendleri takip etmeme nasıl yardımcı olur?

Google Play Console, uygulamanızın Google Play Store'daki performansını izlemenizi sağlayan bir platformdur. Play Console kontrol panelinde özel boyutlarla trendleri ayrıntılı olarak analiz edebilir ve uygulamanızın performansını benzer uygulamalarla karşılaştırabilirsiniz.

Uygulama kullanıcı kitlesini büyütmede kullanıcı segmenti stratejisinin önemi nedir?

Kullanıcı segmenti stratejisi, farklı şekillerde etkileşimde bulunan kullanıcıları, her grup için en etkili şekilde elde tutmak üzere yönlendirmenize olanak tanır. Kaynakları önceliklendirmek için kullanıcı segmenti stratejisini şekillendirme kursuna giderek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Uygulamamın kullanıcı kaybını azaltmak için ne gibi önlemler alabilirim?

Uygulamayı kullanmayı bırakmadan önce kullanıcıların uygulamanızla etkileşimi değişir. Kullanıcı etkileşimindeki bu değişikliği tespit edip kullanıcının uygulamayı bırakması riskini önlemek amacıyla kullanabilirsiniz. Kullanıcıların uygulamayı kullanmayı bırakmasını önlemek için gösterge niteliğindeki kalıpları tespit etme kursuna giderek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Takip etmem gereken elde tutma metrikleri var mı?

Elde tutma uzun vadeli bir stratejidir. İlk birkaç günde gerçekleşen kullanıcı etkileşimi kritik olsa da kullanıcıların zaman içinde nasıl davrandığına odaklanmak uzun vadede kullanıcıları elde tutmanıza yardımcı olur. Elde tutma metrikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Uygulamanızı tam anlamıyla yansıtan elde tutma metrikleri oluşturma kursuna göz atın.

404

Mevcut bilgilere uyan bir öğrenme rotası bulunamadı.

Lütfen şuraya bakın: Tüm kursları keşfedin