Tasarım ile ilgili öğrenme rotaları

Daha fazla göster

Tasarım ile ilgili SSS

Başlarken

Google Play için uygulamamı tasarlarken ne tür en iyi uygulamaları öğreneceğim?

Google Play Akademisi'nin Tasarım kurslarında, Google Play politikalarıyla uyumluluğu sürdürürken nasıl güvenli deneyimler oluşturacağınız anlatılmaktadır. Ayrıca, sürdürülebilir iş büyümesini teşvik etmek için etkileşime yönelik uygulama tasarlamayı da öğrenirsiniz. Bu etkenler, Google Play'de başarıya ulaşmada önemli bir rol oynar.

Bu kurslar yalnızca teknik uygulama geliştiriciler için mi?

Hayır. Bu kurslar, uygulamasını Google Play Store'da kullanıma sunmak ve bunu nasıl yapacağını öğrenmek isteyen herkes için tasarlanmıştır.

Uygulamaya ilk katılım nedir ve uygulama tasarımıyla ne ilgisi var?

Uygulamaya ilk katılım, kullanıcılarınızın uygulamanızla ilk deneyimini ifade eder. Mobil uygulamaların ilk günlerinden bugüne kullanıcıların beklentileri arttı. Gizlilikten kullanıcı deneyimine kadar pek çok konuda geliştiriciler, uygulamalarının yalnızca çalıştığından değil, iyi çalıştığından emin olmak zorunda. Google Play Akademisi'nin Tasarım kurslarına katılarak ilk katılımı optimize etmeyi, erişilebilir uygulamalar geliştirmeyi ve daha fazla kullanıcıya ulaşıp etkileşimi artırmak için uygulama boyutunu küçültmeyi öğrenebilirsiniz. Uygulamaya ilk katılım hakkında daha fazla bilgi edinmek için Uygulamanızı ilk kez kullananlara etkileyici bir deneyim sunma kursuna göz atın.

Sürdürülebilir uygulama etkileşimi nedir?

Uygulama ve oyun sektörü olgunlaştıkça her gün daha fazla geliştirici yeni iş modelleri arayışına giriyor ve sadece kullanıcı edinmek yerine mevcut tüketicileriyle daha güçlü bir etkileşim sağlamaya odaklanıyor. Sürdürülebilir uygulama etkileşimi için optimizasyon ile kısa vadeli taktikler yerine uzun vadeli, değer yaratan etkileşim stratejilerine öncelik vermeyi ve sürdürülebilir iş büyümesini teşvik etme tekniklerini öğrenebilirsiniz. Sürdürülebilir uygulama etkileşimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Uygulama ile etkileşim için optimize etmeye genel bakış kursuna katılabilirsiniz.

Bu kursta taslak ve prototip oluşturma öğretiliyor mu?

Hayır. Tasarım kurslarının amacı, işinizin sürdürülebilir bir şekilde büyümesini sağlamaya yönelik uygulama tasarımı için en iyi uygulamalar hakkında bilgi vermektir.

Uygulama tasarımı, kullanıcı kaybının azaltılmasına yardımcı olabilir mi?

Evet. Bu kurslardaki en iyi uygulamalar, kullanıcıların menfaati düşünülerek hazırlanmıştır. Bu uygulamaları izlemek kesinlikle kullanıcı kaybının azaltılmasına yardımcı olacaktır.

Politikalar, uygulama tasarımının bir parçası mı?

Evet. Uygulamanızı tasarlarken Google Play politikalarına uymak, kullanıcılarınıza güvenli bir deneyim sunmak için önemlidir. Daha fazla bilgi edinmek için Google Play politikalarını öğrenme kursuna göz atın.

Uygulama erişilebilirliği nedir?

Erişilebilirlik; ürünlerin, cihazların, hizmetlerin ve ortamların herkesin yararlanabileceği şekilde tasarlanmasını ifade eder. Erişilebilirliği ön planda tutarak tasarım yapmak, herkesin uygulamanızı başarıyla gezebilmesini, anlamasını ve kullanmasını sağlamak için farklı engelleri olan kullanıcılara yönelik tasarım yapmak demektir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Tüm kullanıcılar için tasarlama rotasının altındaki Uygulama erişilebilirliğine giriş kursuna göz atabilirsiniz.

Android App Bundle nedir?

Android App Bundle (AAB dosya uzantısı), Google Play'e yüklediğiniz bir dosyadır. Her paket, uygulamanın tüm modülleri ve desteklediği cihaz yapılandırmaları için derlenmiş kod ve kaynakları içerir. Android App Bundle sayesinde daha küçük bir uygulama boyutu kullanarak uygulamanızın kullanıcı deneyimini geliştirebilirsiniz. Android App Bundle hakkında daha fazla bilgi edinmek için Android App Bundle ile uygulamanızın boyutunu küçültme kursuna göz atın.

404

Mevcut bilgilere uyan bir öğrenme rotası bulunamadı.

Lütfen şuraya bakın: Tüm kursları keşfedin