Lansman ile ilgili öğrenme rotaları

Daha fazla göster

Lansman ile ilgili SSS

Başlarken

Lansman kategorisinin içeriği nedir?

Lansman kategorisinde; uygulamanızı yayınlama ve kullanıma sunma, uygulama veya oyununuzu güncelleme, teknik performansı izleme ve verilerinizi analiz edip trendlere cevap verme ile ilgili en iyi uygulamaları öğrenebilirsiniz. Uygulamanızı kullanıma sunmak için gerekenler hakkında ayrıntılı bilgiyi Lansman kurslarımızda bulabilirsiniz.

Bu kurslar, lansmanla ilgili Play Console şartlarına uymak için yapılması gerekenleri öğretiyor mu?

Evet, inceleme sürecinde gecikmelerle karşılaşmamak için Play Console şartlarına uymak önemlidir. Play Console şartlarına uymak için yapmanız gerekenler hakkında ayrıntılı bilgiyi Uygulama inceleme süreleri için plan ve hazırlık yapma kursunda bulabilirsiniz.

Reddedilen bir uygulamayı nasıl yeniden yayınlayacağımı öğrenebilir miyim?

Uygulamanızın reddedilmesine neden olan politika ihlalini nasıl ele alacağınızı öğrenmek için Sorun giderme kategorisindeki Play Console özellikleri kurslarına göz atabilirsiniz.

Uygulamamı incelemeye gönderdikten sonra ne olur?

Gönderilen uygulamalar, Google Play'in tüm kitlelerin güzel uygulama ve oyunlar bulabildiği güvenilir bir kaynak olarak kalmasını sağlamak için gelişmiş makine öğrenimi modelleri kullanılarak dikkatlice incelenir. Daha fazla bilgi edinmek için Planning for App Reviews: What happens to your app after you submit it on Google Play (Uygulama inceleme için plan yapma: Uygulamanızı Google Play'e gönderdikten sonra ne olur?) kursuna göz atın.

Sürüm yönetimi nedir?

Google Play Console'daki sürüm yönetimi, uygulamanızın sürümlerini test etmek, kullanıma sunmak ve izlemek için kullanabileceğiniz araçlar sağlar. Bu özelliğin yardımıyla fikirlerinizi güvenilir kullanıcılardan oluşan küçük bir grupla test edebilir, gerçek kullanıcı verilerine dayanarak kaliteyi artırabilir, zamanlama, hız ve hedeflenen cihazları belirleyerek sürümleri esnek bir şekilde kullanıma sunabilir ve her sürümün performansını takip edebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Sürüm yönetimine giriş kursuna göz atın.

Aşamalı sunumu mu yoksa yönetilen yayınlamayı mı kullanmam gerektiğini nasıl anlarım?

Aşamalı sunum, bir APK sürümünü önce kullanıcılarınızın bir alt grubuna, daha sonra kademeli olarak kullanıcı tabanınızın daha büyük kesimlerine yayınlamanıza olanak tanır. Yönetilen yayınlama ise uygulamanızın tam olarak ne zaman yayınlanacağını belirlemenizi sağlar. Neyi test etmek istediğinize bağlı olarak ikisinden birini seçebilirsiniz.

Sürümleri nereden takip edebilirim?

Play Console'daki Sürüm kontrol paneli, her sürüme ait yükleme sayısı, yükleme kaldırma sayısı, kilitlenmeler, ANR'ler, yorumlar ve puanlar gibi önemli metrikleri karşılaştırmanıza yardımcı olur. Belirli bir sürümde herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu budur.

Sürüm yayınlama adımları nelerdir?

Bir sürümü kullanıma sunma adımları arasında şunlar yer alabilir: uygulamanızı yayınlamadan önce test etme, yayınlanmaya hazır bir APK veya Android App Bundle oluşturma ve son olarak da sürüm oluşturup APK veya Android App Bundle'ınızı Play Console'a yükleme Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Sürümü kullanıma sunma ve uygulama yayınlama kursuna göz atın.

A/B testi nedir ve Google Play Mağaza Girişi'nde nasıl çalıştırılabilir?

A/B testinin amacı, varyantları mevcut sürümle karşılaştırarak hangisinin en iyi performansı gösterdiğini öğrenmektir. Play Console'da, Play Store'daki varlığı > Mağaza Girişi Denemeleri sayfasına giderek ana ve özel mağaza girişi sayfalarınız için denemeler yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Denemeleri kullanarak mağaza girişinizi optimize etme kursuna göz atın.

Bu kurslar, uygulama güncelleme sürecini baştan sona öğretiyor mu?

Evet, Uygulama veya oyununuzu güncelleme kursunda, yeni dosyanızın Play Console'a yüklenmesi, sürüm ayarlarının oluşturulması ve değiştirilmesi, son olarak da sürümün doğru kanala yayınlanması adım adım anlatılır.

LiveOps nedir ve neden kullanılmalıdır?

LiveOps veya canlı işlemlerle oyununuzu, etkileşimi artırmaya, para kazanmaya ve oyuncu kaybını azaltmaya (sadık oyuncularınızı korumaya) odaklanan bir hizmet olarak kullanabilirsiniz. LiveOps, stratejik olarak sık sık içerik güncellemeleri dağıtır ve düzenli gelir elde etmenize yardımcı olabilir. Daha fazla bilgi edinmek için LiveOps tanıtımı kursuna göz atın.

Teknik performansı izlemek ne derece önemli?

Google tarafından yapılan bir araştırmada, Google Play'deki 1 yıldızlı yorumların yarısında uygulama kararlılığı ve hatalardan bahsedildiği tespit edilmiştir. Bu nedenle, uygulamanızın teknik performansını izleyerek pil kullanımı, kararlılık, oluşturma süresi, başlatma süresi ve reddedilen izinler konusunda iyileştirme sağlama fırsatlarını belirlemek önemlidir. Daha fazla bilgi edinmek için Teknik performansı izleme kursuna göz atın.

Play Console'daki metrikler nelerdir ve bunların anlamı hakkında daha fazla bilgiyi nerede bulabilirim?

Metrikler, uygulama veya oyun işiniz hakkında vereceğiniz pek çok kararınız için size bilgi sağlar. Metrikler, mağaza girişinizde, pazarlama stratejinizde, uygulamanızın performansında ve kullanıcı destek stratejinizde yapılan değişikliklerin etkisini gösterir. Play Console metrik sayfalarını kullanarak kullanıcı ve cihaza göre temel yükleme ve yüklemeyi kaldırma metriklerini belirleyebilir, zamanla gerçekleşen değişimi gösterebilir, uygulamanızın iş performansı için değerli analizler edinebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Yüklemeleri, kaldırma işlemlerini, trendleri ve etkileşimi Play Console istatistikleriyle takip etme kursuna göz atın.

Puanlar ve yorumlar, uygulamamın Google Play'deki varlığını nasıl etkiler?

Puanlar ve yorumlar, kullanıcıların uygulamanızla ilgili deneyimlerini paylaşmalarını sağlar. Bu nedenle, kullanıcı edinmeyi ve uygulama bulunabilirliğini belirleyen en önemli faktörler arasındadır.

Google Play, gelirimi artırmam için nasıl öneride bulunur?

Yeni stratejik yardım araçlarımız, Play Console'daki kullanımı kolay arayüz sayesinde para kazanma performansınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Bu şekilde, Google Play'in büyüme danışmanlığı uzmanlarının önerilerini ve yeni geliştirilen özel metrikleri dikkate alarak işinizi büyütebilirsiniz.

404

Mevcut bilgilere uyan bir öğrenme rotası bulunamadı.

Lütfen şuraya bakın: Tüm kursları keşfedin